Kolejarz Czeremcha

01.07.1973

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Powstanie Kolejowego Klubu Sportowego, a później Środowiskowego Klubu Kolejarz sekcji piłki nożnej datują się rokiem 1973, kiedy to zawodnicy dwóch drużyn: LZS Podkłady grający w dzielnicy Nasycalnia oraz LZS Czeremcha postanowili założyć jedną sekcję piłki nożnej.Głównymi inicjatorami tego pomysłu byli: L.Aleksiejuk, M.Osipczuk, S.Gąsiorowski oraz W.Artemiuk, który podjął się funkcji opiekuna i trenera. Na lokalizację boiska wybrano teren przy lokomotywowni. Duży wkład w budowę boiska wnieśli: M.Jańczuk, W.Gąsiorowski, S.Motoszko, J.Kazberuk, B.Gąsiorowski, L.Kupryciuk, E.Szymoniuk, P.Kierdelewicz, S.Bagrowski, A.Świętochowski, P.Świętochowski, A.Daniluk. Wiosną 1974r. boisko zostało zatwierdzone przez O.Z.P.N.Sekcji piłki nożnej nadano nazwę: Ognisko Sportowe Kolejarz Czeremcha.
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości