Kilka słów o sezonie 15/16

Kilka słów o sezonie 15/16

Drużyna seniorów KP Bocian Boćki rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, jak się okazało bardziej wymagającego niż przepuszczano bo stopień ligowy wyżej. Poznaliśmy dzisiaj składy dwóch grup Okręgówki oraz A Klasy. Z kim zagra Bocian? Oprócz starych dobrych znajomych takich jak Kolejarz Czeremcha, Husar Nurzec, COKiS Ciechanowiec, Piliki, Pionier Brańsk, KS II Michałowo, Gryf-Czarni Gródek, Orlęta Czyżew czy BKS Jagiellonia Białystok z którymi mieliśmy się okazję mierzyć we wcześniejszych sezonach, o punkty powalczymy również z Promieniem Mońki, Krypnianką Krypno, Pasją Kleosin i Koroną Dobrzyniewo Górne. Być może do tego grona dołączy jeszcze Hetman Białystok ale to uzależnione jest od wyniku barażu w którym to drużyna z Białegostoku zmierzy się z Biebrzą Goniądz. W A Klasie również sporo zmian na uwagę zasługuje reaktywacja GKP Orlii oraz pojawienie się (z różńych przyczyn) Sparty II Szepietowo, KS Sokoły, Znicza Suraż, Iskry Narew i Ruchu II Wysokie Mazowieckie.

Sytuacja kadrowa zespołu nie jest jeszcze do końca znana z nieoficjalnych informacji wynika że zapowiadający ostatnio coraz częściej koniec przygody z piłka Marcin Sawicki i Paweł Borysiewicz zostaną na kolejny sezon. Do zespołu dołączy prawdopodobnie dwóch zawodników z grupy juniorskiej (Nachiło, Wnuczko). Powrót do zespołu po półrocznym wypożyczeniu do Pilik zapowiedział Adam Cylwik a treningi wznowić ma Grzesiek Arciuszkiewicz i być może Damian Tatarczuk. Kilkoma naszymi zawodnikami interesują się kluby z wyższych lig a jasną rzeczą jest to że z niewolnika nie ma pracownika tak więc nie zamierzamy utrudniać ewentualnego dalszego rozwoju naszym kolegom. Nie zmienia to jednak faktu że od każdego zainteresowanego zespołu oczekujemy konkretnej oferty gdyż wiele w Boćkach mamy jeszcze do zrobienia a oddawanie najlepszych zawodników do klubów z 10 czy 15 krotnie wyższym budżetem za darmo ni jak się ma do interesu naszego klubu (a już w przeszłości tak bywało). Wkrótce podamy terminy sparingów przedsezonowych pierwszego zespołu.

Klub zdecydował się również na zgłoszenie zespołu trampkarzy (rocznik 2001 i młodsi) do rozgrywek PZPNu także od nowego sezonu na podlaskich boiskach zobaczymy 2 boćkowskie drużyny.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości